Mobil Rampa Nedir?

Mobil Rampa Nedir?

 

            Mobil rampa, rampalar arasından en çok kullanılan rampa çeşitlerinden birisidir. Mobil rampaların en iyi özelliklerinden birisi ise yüksekliğinin ayarlama özelliği bulunmasıdır.

Mobil Rampa Nedir?

            Mobil rampalar insanların iş ihtiyaçlarını yerine getirebilme potansiyeline sahiptir. İnsanların iş ortamında veya firmalar adına oluşan depo ve firma arasındaki hızlı teslimat görevini görürler. Bu teslimat görevlerinde oluşan çok ağır ve tonlarca ağırlıkta olan eşyaları taşıma görevleri rampalara aittir. Bu tür rampalara çok ağır tonlarda eşya ve malları koyarak taşınmasına yardımcı olur. Mobil rampanın diğer rampalardan en önemli özelliği ise yüksekliğinin 1000 – 1600 mm ayarında ayarlanabilme özelliğine sahip olmasıdır.

Mobil yükleme rampaları yerine göre hareket edebilme özelliği bulunur. Mobil rampalar yerine göre yerleri kolaylıkla değişebilme özelliğine sahiptir. Mobil rampalar insanların ve işçilerin en büyük yardımcısıdır. Mobil rampaların günlük hayatta oluşan sorunları çözmede usta olduğunu ve fiyatlarının makul düzeydedir. Mobil rampa fiyatları firmanın fiyatlarında hiç bir masraftan kaçması gerekmeyen ve bu masrafları karşılaması zorunludur. Bunun nedeni firmaların ve işçilerin mobil rampalar mekanizmasına sahip olması gerekliliğidir.

            Mobil rampa fiyatları firmaların oldukça titizlikle yaklaştığı bir konu değildir. Ancak temel bir ihtiyaçtan bir ibaret olduğu için fiyatlarında bu nedenle titizlikle davranılır. Mobil rampaların diğer rampalardan ayıran özellikleri sayesinde fiyatları makul düzeydedir. Mobil rampa fiyatları, fiyat ve performans açısından eşdeğerdir.

Mobil Rampa Kolaylıkları Nelerdir?

Mobil rampaların günlük hayatta herhangi bir yararı yoktur. Mobil rampa, firma ve depo arasındaki köprü görevi görür. Üstelik bu köprünün yüksekliği ayarlanabilir olması en önemli özelliğidir. Bu nedenle mobil rampanın sağladığı en büyük kolaylık budur. Mobil yükleme rampaları forkliftin aracın içerisine girmesini sağlar. Endüstriyel tesisler, fabrikalar, limanlar, hava alanları ve birçok firmanın işlerini kolaylaştırır. Yükleme ve boşaltma uygulamaları tek bunlarda görev almaz. Tüm bunların yanı sıra büyük ve ağır nakil araçlarına aynı zamanda iş makinelerini yüklemek amaçlı kullanılabilir.

Mobil rampalar altında bulunan tekerlek sayesinde herhangi bir yere kolayca taşınabilme özelliği bulunmaktadır. Böylelikle işleri kolaylaştırmaktadır. Mobil rampalar çok az yer kaplar. İş görülmediği zaman katlanabilme özelliği sayesinde minimum düzeyde yer kaplama şansı tanır. Yük taşıma kapasitesi diğer mobil rampa çeşitleri ile aynıdır. Minimum 8 ton yük taşır ve istenilen ihtiyaca göre imal edilebilir. Firmaların büyük fabrikalarında, büyük mağazalar zincirlerinde, ve Alışveriş merkezlerinde seri olarak yükleme kolaylığı sağlamaktadır. Böylelikle dünyada işlerin süresi bir hayli kısalmış olmaktadır.

Mobil rampa, maksimum düzeyde hareket imkanı sağlamaktadır. Rampanın üst kısmında yağmurlu veya karlı havalarda kaymasını engelleyecek bir mekanizma bulunmaktadır. Üzerinde galvaniz ızgara sistemi bulunur. Bu sayede oluşabilecek felaketlere karşı önlem alınmış olur. Mobil rampalar oldukça kullanışlıdır. Galvaniz ızgara sistemi sayesinde gerekli durumlarda kendi kendini temizleme özelliği bulunmaktadır.

Yazar: admin