Menteşeli Rampa Özellikleri

Menteşeli Rampa Kullanımı

İnşaat sektörü içerisinde kullanılan menteşeli rampalar, yükleme ve boşaltma sırasında yükseklik farkını ortadan kolay yoldan gidermeye yardımcı olan platformlardır. Menteşeli rampalarda flaplar yer aldığından do9layo doğal olarak aracın yükleme alanına yanaştığı sırada doğabilecek sorunlarında ortadan güvenle kaldırılmasına yardımcı olur. İki nokta arasında irtibatın sağlanmasına destek olur.

Elektro- hidrolik sisteme artık günümüz şartlarında da çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu rampanın kullanılması niçin öncellikle bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Rampanın kullanabilmesine uygun ölçülere sahip olunmalıdır. Aksi takdirde menşeli rampa kullanılamaz. Rampa montaj ölçülerine uygun şekilde yapıldığında ise bir problemden söz etmemiz mümkün  olmayacaktır. İnşaat çalışmalarınızın sorunsuz şekilde yapılmasına yardımcı olacak bir platformdur.

Menteşeli Rampa Çeşitleri

Çağımızda inşaat sektörü için artık ihtiyaca dönüşerek kullanılan menteşeli rampalar, teleskopik rampa ve dik rampa gibi modellere de sahiptir. Yükleme ve boşaltma farklılıkları 400/400 şeklinde giderebilen platform olma özelliğine sahiptirler. Menteşeli rampalar hiçbir işlem gerektirmeden çok rahat şekilde montajlanma özelliğine sahiptir. Kullanıldığı yerler oldukça fazladır. Genelde inşaat sektöründe yükleme ve boşaltma gibi durumlar için ihtiyaca dönüşerek kullanılmaya başlanmıştır. Hem yükleme hem de boşaltma sırasında doğabilecek sorunların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Beton içerisine sorunsuz şekilde gömülebilme özelliğine sahiptir. Menteşeli rampalar, kullanıcılara her yönden kolaylık sağlayan bir platform olduğundan dolayı da doğal olarak günlük yaşantımız içerisinde de ayrı bir yer tutmaktadır. İstediğiniz he yere montajlayabilirsiniz.

            Menteşeli rampa, yer kaplamayan  bir özelliğe sahiptir. Beton içerisine çok rahat şekilde gömülerek problem yaşanmadan kullanılabilmektedir. Bu sayede işlerinizin daha hızlı, güvenli ve bir o kadar da güvenli hale dönüşmesine yardımcı olur.

Menteşeli Rampa Kullanmanın Avantajları Nedir? 

Yükleme ve boşatma gibi ihtiyaçlarınız varsa menteşeli rampa kullanımlarına başvurabilirsiniz. Bu sayede zaman kaybı yaşamamış olursunuz. Tam aksine yükleme süresinin daha fazla kısalmasına yardımcı olan menteşeli rampa, iş verimliliğinin artmasını gerçekleştirir. İş hayatınız içerisinde verimliliğin üst düzeyde olmasını istiyorsanız o halde son derece işlevsel özelliğe sahip olan rampaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

            Menteşeli tip rampalar, forkliftin kaymasını engelleyen bir yapıya sahiptir. Çünkü gözyaşı desenli sac bulunduğundan dolayı kayma sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Bu sayede hareketli iş yaşamı içerisinde istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalınmamış olunur. Güvenliğin geniş çaplı şekilde alınması adına menteşeli tip rampalar yardımcınız olacaktır. Aracın yüksekliğine bağlı olarak da kendi seviyesini kendisi çok rahat şekilde belirleyebiliyor.  Eğer ki sizlerde yoğun iş hayatı içerisinde hem zaman kaybını önlemek hem de iş verimliliğini arttırmak istiyorsanız hemen bu yola başvurmaya başlayabilirsiniz.

Dilediğiniz tüm konumda menteşeli tip rampalar konumlandırabilme özelliğine sahiptir. Buna göre yükleme ve boşaltma işiniz varsa rampanızı istediğiniz ayarda konumlandırmaya başlamış olursunuz. Son derece işe yarar özelliği bulunduğundan dolayı artık iş yapma esnasında başvuruluyor.

Genel / Yazar:

Yazar: admin