İş Verimini Artıcı Konumdaki Mobil Rampalar

Birçok kişinin karşı karşıya kaldığı bir durum olan, araç içerisinden ağır ve elle taşınamaz haldeki yüklerin çıkarılması söz konusu olduğunda, insanların yardımına mobil rampalar koşmaktadır. Kullanılan ve içerisinde taşınacak malzeme bulunan araçla, forklift adı verilen iş makineleri aynı yükseklikte olduğu zamanlarda, bu iş makinesinin aracın içerisine erişebilmesine yardımcı olan mekanizmalardır. Çoğu yerde kullanımı bulunan bu mobil rampa genellikle; endüstri işletmeleri, fabrika ortamları, liman güzergahları, hava limanları gibi sahalarda, malzemelerin basit ve pratik bir şekilde yüklenmesi işlemini gerçekleştirir.

Mobil Rampalarda Öne Çıkan Özellikler Nelerdir?

Sadece yük alınması ve boşaltılması faaliyetlerinde kullanılmayan mobil rampa, aynı zamanda ağır derece nakil işlemlerini gerçekleştiren araçlara, yine ağır kategorisinde yer alan iş makineleri ve bunun gibi birbirinden farklı araçların yüklenmesi hususunda da kullanıma uygundur. Yükleme ortamında sahip olduğu tekerlikle özelliği sayesinde zorluk çekilmeden istenen bölgeye aktarılabilir. Kapladığı alan ürünün kullanıcısına birçok avantajı beraberinde getirmektedir; katlanma niteliği aracılığıyla kuyruklar katlanabilir ve bu sayede fazla yer tutmaz. Ayrıca kullanılmayacağı zamanlar da bir köşeye park halinde bırakılabilir. Kişinin arzuladığı şekilde aranan özelliklere bağlı olarak mobil rampa fiyatları değişmektedir.

Mobil Rampaların Genel Özellikleri

Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda ve taşınacak ağırlıkların farklı faktörleri dikkate alınarak üretilmektedirler. Bunlar arasında elektro hidrolik kaldırabilme özelliğiyle de düzenlenenleri mevcuttur. Yük taşıma gücü, kullanılmak istenen eğim baz alınarak, genel ortalama ölçütüne göre 10 metre ve daha fazlası olan birimlerde üretime sunulmaktadır. Bu mobil rampalar da yük kaldırabilme kuvveti en az 8 tonluk bir ağırlıktır ve değişen taleplere göre istekte bulunulan tonaj miktarında yapım imkanı bulunur. Bütün mekanizma içerisinde yer alan aksamlar, NPI profili ya da bir diğer profil olan NPU ile üretilmektedir. Taşıma imkanını yükseltmek amacıyla mobil rampalar da her iki tarafta hem korkuluk sorumluluğunu yerine getiren hem de yük kapasitesini arttıran makaslar yer almaktadır.

Olumsuz Hava Koşullarından Etkilenmeyen Mobil Rampalar

İmalatında mobil rampa dış yüzünde, aracın kaymasına neden olacak her türlü yağmurlu hava, kar yağışı veya çamur durumu ortaya çıktığında olumsuz durumun yaşanmasını engelleyici bir ızgara sistemi olan galvaniz bulunmaktadır. Bu mekanizmayı eğer değiştirmek isterseniz, hem bu işlemi kolayca yapabilme şansınız mevcuttur hem de bu sistem, kendini başka birinin yardımı olmadan da temizleme özelliğini bünyesinde bulundurmaktadır. Kişinin aradığı özelliklere ve kaldırılan ağırlık ölçüsüne bağlı olarak mobil rampa fiyatları farklılaşmaktadır. Yapılacak olan işten en yüksek verimin alınmasını ve yeterli seviyede zaman tasarrufu kazanılmasını sağlamaktadır.

Kullanımda Kişiye Sunduğu Etkiler ve Avantajları

İşinin içerisinde yükleme faaliyeti bulunan bütün mekanlarda, iş sahibine hızlı bir işlem fırsatı sağlar. Hareketi sırasında oluşabilecek zorluklar minimum seviyedir. İş gücü olarak kazanımları bulunur. Tonlarca yükü taşıma imkanını sunarlar. Aranan niteliklerin artmasına paralel olarak mobil rampa fiyatları da artacaktır. Bu rampaların tekerlekli olması, sahada daha iyi devinim edilmesini kolaylaştırır. Kontrolün gerçekleştirildiği mekanizma ile rampa, güven verici ve uyumlu bir şekil alabilmektedir.

Genel / Yazar:

Yazar: admin