Endüstriye Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Endüstriye Kapı Çeşitleri Nelerdir?
            Kamusal ve kişisel alanlarda kullanıma açık olan endüstriye kapı çeşitleri birçok farklı seçeneğe ayrılmaktadır. Hem iş yerlerinin güvenliği hem de kişisel yaşam alanlarının estetiği açısından bu kapılar tercih edilmektedir. Yüksek donanımlı olan bu ürünler başta seksiyonel kapı olmak üzere birçok farklı isim ile lanse ediliyor. İnternetten de ürün görsellerine bakarak otomatik kapı ve diğer ürünlerin siparişlerini tamamlamak mümkün. Monte işlemleri çok kısa bir sürede tamamlanan bu çok yönlü kapılar garanti süreleri ise iki yıldan beş yıla kadar değişiyor. 

Endüstriye Kapı Çeşitlerinde ilk Seçenek: Yangın Kapıları 

            Yangın kapıları endüstriye kapı kategorisinde seçilebilecek ilk ürünler olarak kategorilerdeki yerlerini alıyor. Yangına karşı ekstra dirençli olan bu kapılarda renk seçenekleri de mevcut. En çok tercih edilen renkler arasında krem ve kırmızı yer almaktadır. Çift kanatlı yapıları ile kullanımları son derece pratiktir. Panik bar kilidi ile birlikte müşteri memnuniyetini büyük oranda sağlayan yapılardır. Dışarıdan kilitlenebilir olması sebebiyle endüstriye kapı seçenekleri arasında büyük bir rağbet oranıyla talep edilmektedir. İsteyenler için dikey boru ile desteklenmiş olan modelleri de fiyat farkı ödenmeksizin satın alınabilir. 

Seksiyonel Kapılar, Çeşitleri ve Ürün Özellikleri 

            Isıya, ışığa ve harekete karşı duyarlı olan seksiyonel kapı modelleri bu kategoride yer almaktadır. Sıklıkla sanayi alanlarında kullanılan bir kapı çeşididir. Bunun yanı sıra güvenli ve otomatik olması nedeniyle depolama tesisleri için de toplu olarak sipariş edilebilir. Geniş açıklıkları bünyesinde barındıran seksiyonel kapı ürünleri kalabalık ortamlar ve alanlar için ideal ölçülere sahip olmasıyla biliniyor. Menteşeler ile birlikte desteklenmiş, sağlam hale getirilmiş kapılardır. Paneller galvaniz çelik saclar ile birlikte çok daha dayanıklı bir görüntü oluşturmaktadır. Portakal kabuğu görünümünde olan desenleri ile birlikte işlevsel olduğu kadar estetiktir. Su sızdırmazlık değeri açısından da tam not alan bu kapılar yüksek izolasyon taleplerini de mutlak ölçülerde karşılamaktadır. Hem Türkiye’de hem de dünya çapında en popüler endüstriye kapılarından biridir. Raylı sistemi sayesinde montajı da kullanımı da oldukça basittir. Uygun fiyatlar eşliğinde taksitli ödeme imkanları ile beraber satın alınabilir. 

Son Seçenekler Arasında: Otomatik Kapılar ve Avantajları 

            Tuşlu bir sisteme sahip olan otomatik kapı modelleri de hem kişisel hem de kamusal alanlarda tercih edilebilir. Garaj kapısı olarak değerlendirilmek için tüm standartları bünyesinde barındırmaktadır. Renk seçenekleri tamamen alıcılara bırakılmaktadır. Elektrikli ve zincirli olan otomatik kapı modelleri tamamen ihtiyaçlar baz alınarak anında sipariş edilebilir. 

Yazar: admin